preloader

Firmamızın temelleri 1970 yılında, 1958’de profesyonel arıcılığa başlamış olan, sektörün duayenlerinden Tevfik Güngör tarafından atılmıştır. Arıcılık, arıcılık malzemeleri ve temel petek üretiminde faaliyet göstermiş olup, 1997 yılına kadar arıcılık sektörüne “Güngör Petek” olarak hizmet vermiştir.

Firmamızın ikinci kuşak temsilcisi Osman Güngör’ün yönetiminde, 1995 yılında başlayan petek makinelerinin silindir kalıbı çalışmalarını takip eden 3 yıllık araştırma ve geliştirme çalışması sonucunda, 1998 yılında ilk otomatik sistem petek makinesinin imalatı gerçekleştirilmiştir.

Böylece, Petmak makina adıyla Türkiye’nin ilk Temel Petek Üretim Makinelerinin üretimini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Petmak Makine, Petek Makinesi imalatı konusunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen, uzman imalatçı kuruluşu olarak yerini almıştır.

Sektörün ihtiyaçlarına da duyarlılık gösteren firmamız: Otomatik Balmumu Petek Makinesi ile birlikte Balmumu Sterilizasyon Kazanı, Balmumu Pres Makinesi, Fondan (Arı Yemi) Makinesi ve Bal Eritme Fırını üretimlerinde söz sahibi olarak, global satışını yapmaktadır.

Bilgisayar destekli bir tasarım ortamında, ileri teknoloji CNC takım tezgahları ve en modern üretim ekipmanları kullanılarak, imalat ve montaj işlemlerinin tamamı Petmak Makine bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Hiç eksilmeyen bir kalite, servis anlayışı ve yedek parça desteği ile dünya piyasasında öncü bir konumda bulunan Petmak Makine;” Son 15 yıldır Almanya başta olmak üzere, Amerika’dan Avustralya’ya uzanan 6 kıta, 35 ülke coğrafyasına ihraç edilmiş olup, makinelerimiz Petmak makine güvencesinde  faaliyet göstermektedirler.

50 yılı aşkın tecrübesiyle, petek makinesi denince akla ilk gelen, Türkiye’nin lider ve öncü markası Petmak Makine; dünyada petek makinesi üretimi konusunda lider konumundadır.

Profosyonel arıcılık geçmişinden gelen tecrübesini, arıcılık sektörünün talepleri ile harmanlayan firmamız, dünya arıcılık sektörüne hizmet etmeyi ilke edinmiştir.

Click to open the map!

Bizimle İrtibata Geçin